Loading...
Kontakt

Andrzej OgonowskiNa przełomie listopada i grudnia br. odbywałem staż w biurze poselskim Pawła Kowala w Brukseli. Doświadczenie niezapomniane - polecam każdemu. Pobyt mój można opisać za pomocą czterech haseł: fantastyczni ludzie, ciekawe zadania, imponujące zasoby biblioteczne oraz świetna stołówka (podobno najtańsze jedzenie w Brukseli).

Zakres moich obowiązków obejmował w szczególności udział w posiedzeniach komisji parlamentarnych oraz spotkaniach frakcji politycznej EKR, analizę różnego rodzaju dokumentów UE, w szczególności dotyczących europejskiej polityki sąsiedztwa, Partnerstwa Wschodniego, unii gospodarczo - walutowej i kryzysu w strefie euro.

Nie zabrakło też czasu dla prac konceptualnych, w tym próby określenia ram neokonserwatywnego podejścia do kwestii integracji europejskiej. Dochodziły do tego zadania z zakresu bieżącego funkcjonowania biura: przygotowywanie notek prasowych, pism, petycji, wniosków i innego rodzaju dokumentów kierowanych do krajowych i europejskich instytucji.

Praca odbywała się w wyjątkowo sympatycznym towarzystwie. Dotyczy to zarówno pracowników biura (wybitnych specjalistów), jak i samego posła - osoby ciekawej i otwartej na argumenty innych.

Reasumując, odbyty staż to niezapomniane doświadczenie. Pozwolił skonfrontować posiadaną wiedzę teoretyczną z praktyką funkcjonowania instytucji UE. Umożliwił też poznanie nowych ludzi oraz dał przedsmak tzw. europejskiej dekadencji podczas licznych eventów odbywających się w gmachu przy Rue de Wirtz w Brukseli:).

ao

Poprzednia strona: Andrzej Jędral
Następna: Michalina Kawulok